Головна | Реєстрація | Вхід Среда, 21.10.2020, 10:16

«  Ноябрь 2014  »
Головна » 2014 » Ноябрь » 29 » Козаччина в топоніміці рідного краю.
Козаччина в топоніміці рідного краю.
Ми ті, хто любить Україну,
В роботі в творчості в житті,
Хто в серці лиш одну єдину
Несе її на висоті!

28.11.14 в ЗОШ № 5 пройшов робочий збір козачат на тему «Козаччина в топоніміці рідного краю».
На сьогоднішній день військово – патріотичне виховання відіграє немалу роль у вихованні підростаючого покоління.
Ще в 1995 році, коли були лихі часи і питання поставало в тому: чи бути козаками, захисниками, чи перейти на бік розбійників, лиходіїв. Тому учнівським та педагогічним коллективом, на чолі з директором школи Нестеровичем Вікторем Йосиповичем та заступником директора з виховної роботи Скачковою Ольгою Степанівною, було вирішено, що ми повинні змалечку знати і захищати свій рідний край, свою землю, своїх близьких та рідних. Таким чином були організовані зустрічі з козаками козацької паланки м. Каховки та м. Таврійськ, які розповідали різноманітні історії про козаків, їх здобутки, вчинки, подвиги. Після таких зустрічей кожен маленький українець говорив тільки одне речення: «Я також хочу бути козаком, таким же мужнім та сміливим». Тому самодіяльна дитяча організація “ Козачата” працює і нині, квітне патріотичним духом.
Згадки про події тих років є в козацьких літописах, історичних документах, в українському фольклорі. Про той славний період в історії нашого краю свідчать топоніми – власні географічні назви.
З початку навчального року члени козацької організації «Козачата» провели величезну пошукову роботу. Знайшли в назвах населених пунктів та природних об’єктів - козацькі топоніми рідного краю. Кожне козацьке братство представило результати пошукової діяльності в театралізованому та літературному стилі. Виявилося, що на Півдні України багато річок, населених пунктів названо козаками. Так наші козачата, а також і джури разом з вчителями збільшили свої знання новою топонімічною інформацією.

Категорія: Виховуємо патріота України | Переглядів: 370 | Додав: ADMIN | Рейтинг: 0.0/0